Biz Kimiz?

TERZİOĞLU Ailesi

Mayıs 2018'de Türkiye/Rize ilçesinde faaliyete geçen Bembal Online Satış, ailemizin ürettiği kaliteli balları internet pazarında sunmayı hedefleyen bir firmadır.

Ürünlerimiz, ekolojik doğadan tüketiciye ulaşana kadar herhangi bir aşamada insan sağlığına zararlı işlemlere tabi tutulmamaktadır. Ballarımızın bileşimi tat, koku, renk, kütle ve hacim açısından farklılık göstermektedir. Bu farklılıklar, Kaçkar Dağı'ndaki zengin endemik bitki topluluğunun bir sonucudur. Balımızın kimyasal bileşimi, su (%17.2), fruktoz (%38.2), bitki glikozu (%31.3), sakkaroz (%1.3), maltoz (%7.3), serbest asitler (%0.43), toplam asit (%0.57), kül (%0.169), nitrojen (%0.041), pH (%3.91), diastaz değeri (%20.8) gibi değerleri içermektedir.

Üretim alanlarımız, Terzioğlu ailesi tarafından Kaçkar Dağı'nın papuzen mevkii, Yeşil Dere vadisi ve yaylaları olarak belirlenmiştir. Ekolojik doğada, yıllık odunsu yüksek bitkilerle otsu yer çiçeklerinin kesiştiği kuşaklardan yaylalara kadar olan alanları değerlendiriyoruz. Bu özel coğrafi orijin ve çevresel iklim koşullarında endemik bitkilerin örtüsüyle beslenen arılarımız, özel sızma bal üretimine imkan sağlamaktadır.

Ürünlerimizde organik Perpa poleni de bulunmaktadır. Bu polen, %55 karbonhidrat, %35 protein, %3 vitamin ve mineral, %2 yağ asitleri, %5 demir, kobalt, fosfor ve kalsiyum gibi değerli bileşenler içermektedir. Arı sütü, propolis ve polen gibi arı ürünleri ise içerdikleri diastaz, invertaz, katalaz, fosfotaz ve glikoz oksidaz gibi enzimlerle özel olarak üretilmektedir.

Ürünlerimizin nem oranı hasat döneminde %14.1 ila %17.2 arasında değişmektedir. Bu aralıkta elde edilen sızma balımız, asit, enzim, vitamin, antioksidan ve protein bakımından zengin makro ve mikro bileşenlere sahiptir.

2023 yılında organik arı ürünleri projesi olan Apiterap'ı başlatmayı planlıyoruz. R.A.Y.B. 808 üyesi olarak, köylü bir üretici olan TERZİOĞLU ailesi tarafından 353 koloni kara kovan üretimi yapılmaktadır.

"Sağlığınız için doğadan gelen lezzetler, Bembal Online Satış'ın özgün ballarıyla buluşuyor."

"Sağlığınızı destekleyen doğal lezzetlerin en kaliteli seçimleriyle, Bembal Online Satış olarak hedefimiz, ailemizin ürettiği eşsiz balları internet pazarında sizlere sunmaktır. Ekolojik doğadan elde edilen ürünlerimiz, insan sağlığını her adımda koruyarak, tat, koku, renk, kütle ve hacim açısından farklılık gösteren özel bileşimleriyle Kaçkar Dağı'nın zengin bitki topluluğunun bir armağanıdır. Terzioğlu ailesi tarafından özenle belirlenen üretim alanlarımızda, endemik bitkilerin beslediği arılarımız, özel sızma bal üretimi için mükemmel bir ortam sağlamaktadır. Organik Perpa poleni, arı sütü, propolis ve polen gibi değerli arı ürünleriyle birlikte, sağlığınıza katkıda bulunan karbonhidrat, protein, vitamin, mineral ve diğer önemli bileşenlerin zengin bir kaynağıdır. Hassas nem oranıyla elde edilen sızma balımız ise asit, enzim, antioksidan ve protein açısından zengin makro ve mikro besin maddeleriyle doludur. Geleceğe yönelik organik arı ürünleri projesi Apiterap'ı başlatma planımızla birlikte, TERZİOĞLU ailesi olarak köylü bir üretici olarak gururla 353 koloni kara kovan üretimine devam etmekteyiz."